Badania Termowizyjne

Badanie termowizyjne pozwala na wykonanie zdjęć termograficznych określających rozkład temperatur na danej powierzchni. ' Różne barwy na zdjęciach odpowiadają różnym temperaturom obiektu znajdującego się przed kamerą. Jest to jedna z najnowocześniejszych technik pozwalających na bezinwazyjną diagnostykę. Badania wykonujemy najnowszą serią kamer o rozdzielczości 76800 punktów pomiarowych i czułości termicznej poniżej 0,03 st. C. Poniżej zostały przedstawione przykłady zastosowań termowizji.  Kontrola stanu cieplnego budynku

  Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie miejsc przez które uchodzi   ciepłe powietrze z pomieszczeń. Dzięki badaniu możliwe jest określenie tzw.   mostków termicznych, poprawności osadzenia stolarki okiennej, jakości   ocieplenia i możliwych problemów z pękaniem elewacji.    Badanie sprawdza   jakość ocieplenie budynku oraz pozwala na znalezienie miejsc największych strat ciepła. Koszt dodatkowego ocieplenia wybranych części budynku (określonych na podstawie zdjęć termowizyjnych) może zwrócić Ci się już po pierwszym sezonie grzewczym. W przypadku budynków wielorodzinnych możesz oczekiwać od zarządcy wykonania określonych prac - ciężko będzie mu podważyć nasze zdjęcia.

  Kontrola ścian

  Przy dodatkowym sprawdzeniu wilgotności i określeniu rodzaju przegrody   badanie termowizyjne pozwala na określenie możliwych problemów z   przemarzaniem ścian, a w konsekwencji miejsc powstawania grzybów i   pleśni. Ponieważ wychodząca na powierzchni ścian wilgoć zawsze posiada       niższą temperaturę od suchej części muru, możliwe jest określenie dokładnych powierzchni występującej wilgoci na ścianach - badanie termowizyjne daje zatem wiedzę o skali problemu. Przed sprzedażą nieruchomości łatwo zaszpachlować i zamalować wszelkie problemy, znaczne trudniej usunąć ich przyczynę i zmienić obraz termograficzny. Kontrolę tego typu przeprowadzamy także przy odbiorach mieszkań od dewelopera.

  Kontrola ocieplenia poddaszy

  Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie jakości ocieplenia stropów i   poddaszy. Możliwe jest określenie występowania mostków termicznych, czyli   zimnych miejsc w których mogą rozwijać się pleśnie i grzyby.  Sprawdzenie instalacji elektrycznej

  Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie rozdzielnic pod kątem   przegrzewających się styków lub elementów. Kontrola taka pozwala na   uniknięcie możliwych pożarów z instalacji elektrycznej. Pomiary   szczególnie istotne w przypadku budynków o konstrukcji drewnianej.


  Lokalizacja przebiegu rur i wycieków

  Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie nagrzania powierzchni ścian   i na tej podstawie ocena przebiegu rur wodnych oraz ewentualnych   wycieków. Obraz termograficzny pozwala na określenie ponad 60%   wycieków z instalacji wodnych. Posiadanie obrazów przebiegu rur (ich   lokalizacji) daje możliwość uniknięcia awarii w przypadku montażu szafek wiszących, czy innych elementów wyposażenia. Pomiar pozwala także zlokalizować ogniska występowania wilgoci na ścianach które nie muszą być powiązane z wyciekami z instalacji. Zanim zaczniesz rozkuwać ściany ustal miejsce problemu - termowizja pozwala znacznie zaoszczędzić na remoncie.

  Sprawdzenie urządzeń przemysłowych

  Badanie termowizyjne pozwala na sprawdzenie przegrzewania się łożysk   tocznych, kontrola temperatur elementów pras/przenośników /silników czy   wentylatorów. Określenie możliwych problemów i planowanie   prewencyjnych napraw zapobiegających przestojom produkcyjnym.

Kontakt:

Nadzory Budowlane
tel. 501-82-82-12
mail: biuro@nadzory-budowlane.com.pl


stat4u